
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 184mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 300/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 3.8 kg |
| Shipper Dimensions | 595 mm x 400 mm x 220 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 3 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable up to 60°C.</p>
|
compatible products
PET Lid for Salad Bowl 42oz 300pc/ctn
PRODUCT CODE: BSB42LPET
- PET lid for 184mm 42oz BSB42, BSB42E, KSB42 AND KSB42E salad bowls.
- Does not include a hole.
- Suitable up to 60 degrees C.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$68.39
+gst / carton
300 pcs / $0.23 ea
quantity (carton)
Availability: 789 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 789 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
RPETDDL |
500 pcs / $0.12 ea
$57.75+gst / carton
FL84PET |