
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 62x17mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4 kg |
| Shipper Dimensions | 330 mm x 330 mm x 275 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 5 layers/pallet = 45 ctn |
compatible products
C001/2SL |
2000 pcs / $0.04 ea
$75.60+gst / carton
1oz Sugarcane Cup 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: C001
- Cup made from sugarcane.
- Perfect for serving dips, sauces, condiments and toppings.
- Various sizes and designs available. Matching flat PET and Sugarcane lids available.
$121.80
+gst / carton
2000 pcs / $0.06 ea
quantity (carton)
Availability: 298 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 298 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WCTLM |
100 pcs / $0.66 ea
$65.54+gst / carton
KRCLPET |