
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 65x8mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 3 kg |
| Shipper Dimensions | 450 mm x 350 mm x 300 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable for cold foods up to 60°C.</p>
|
compatible products
PET Lid Fits C001 C002 Sugarcane Cups 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: C001/2L
- PET lid for C001 and C002 sugarcane cups.
- Suitable for cold foods up to 60°C. Design does not include a hole.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$60.90
+gst / carton
2000 pcs / $0.03 ea
quantity (carton)
Availability: 139 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 139 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP4W(PACK) |