
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 6x197mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 4.6 kg |
| Shipper Dimensions | 810 mm x 305 mm x 210 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
Paper Straw Flexi Plain White Individually Wrapped 2500pc/ctn
PRODUCT CODE: PSFWHITEIW
- White Flexi 3ply paper straws.
- Has a flexible, bendy straw neck for easy drinking.
- Packaged in a shelf-ready retail dispenser box.
- Can be customised, MOQs apply.
$81.90
+gst / carton
2500 pcs / $0.03 ea
quantity (carton)
Availability: 67 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 67 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 67 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGBLUE(PACK) |
200 pcs / $0.07 ea
$13.53+gst / carton
BSB16/25/32LPLA |
300 pcs / $0.34 ea
$102.58+gst / carton
KSC1400 |