
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 360x255x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 50/ctn |
| bags | 50/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 592 mm x 523 mm x 84 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 15 layers/pallet = 60 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper Additional Information: <p>190 GSM brown kraft + 140 GSM E Flute + 160 GSM brown kraft construction. Not suitable for reheating or long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
KCTLM |
100 pcs / $0.66 ea
$65.54+gst / carton
Brown Corrugated Rectangle Catering Tray Medium 80mm High Sides 50pc/ctn
PRODUCT CODE: BCTM
- Brown corrugated rectangle catering tray.
- Versatile for a variety of catered foods including sandwiches, wraps, muffins and cakes.
- 8 sizes available. Matching lids with or without viewing windows sold separately.
$55.56
+gst / carton
50 pcs / $1.11 ea
quantity (carton)
Availability: 716 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 716 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 716 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
EG-2.0F |
300 pcs / $0.19 ea
$55.75+gst / carton
SWH |