
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 150mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 300/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 2.7 kg |
| Shipper Dimensions | 490 mm x 320 mm x 220 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 10 carton/layer, 5 layers/pallet = 50 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Suitable up to 60°C.</p>
|
compatible products
Raised PET Lid for Salad Bowl 16 to 32oz 300pc/ctn
PRODUCT CODE: BSB16/25/32LPET
- Raised PET lid for 150mm BSB16, BSB16E, BSB25, BSB25E, BSB32, BSB32E, KSB16, KSB16E, KSB25, KSB25E, KSB32 and KSB32E salad bowls.
- Suitable up to 60 degrees C.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$51.29
+gst / carton
300 pcs / $0.17 ea
quantity (carton)
Availability: 1330 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1330 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP4W(PACK) |
1600 pcs / $0.01 ea
$20.81+gst / carton
GPGREDH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
KSC1400 |
300 pcs / $0.56 ea
$166.95+gst / carton
BCTMP |