
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 205x330mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 1600/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2 kg |
| Shipper Dimensions | 280 mm x 330 mm x 75 mm / pack |
| Pallet Configuration | 18 pack/layer, 12 layers/pallet = 252 pack |
compatible products
GP3W(PACK) |
1200 pcs / $0.02 ea
$20.81+gst / carton
GP2W(PACK) |
800 pcs / $0.03 ea
$20.81+gst / carton
GP4 (Pack) |
1600 pcs / $0.02 ea
$29.77+gst / carton
GP2(Pack) |
800 pcs / $0.04 ea
$29.77+gst / carton
Economy White Preaseproof Paper 1/4 Cut 1600pc/pack
PRODUCT CODE: GP4W(PACK)
- White greaseproof food paper. 28 GSM.
- Perfect for lining takeaway trays, wrapping sandwiches or burritos or for serving baking.
- Various sizes available.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$20.81
+gst / pack
1600 pcs / $0.01 ea
quantity (pack)
Availability: 464 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 464 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGYELLOWL(PACK) |