
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 12x230mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.8 kg |
| Shipper Dimensions | 480 mm x 450 mm x 255 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
PSBWHITEIW |
1000 pcs / $0.08 ea
$82.95+gst / carton
Paper Straw Bubble Tea Plain White 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: PSBWHITE
- Bubble Tea 4ply paper straws.
- Designed for cold bubble tea.
- Packaged in a hang sell paper bag for retail.
- Can be customised, MOQs apply.
$69.30
+gst / carton
1000 pcs / $0.07 ea
quantity (carton)
Availability: 93 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 93 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 93 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP3(Pack) |
1200 pcs / $0.02 ea
$29.77+gst / carton
GPGBLACK(PACK) |