
specifications
| COLOUR | Black |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 75x190mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 8.2 kg |
| Shipper Dimensions | 400 mm x 205 mm x 370 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 4 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
Black Cutlery Pouch with Bamboo Napkin 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: BCPNB
- Black paper cutlery pouch complete with natural colour bamboo fibre napkin.
- Designed to fit a knife and fork, or spoon, to complement your restaurant table-setting.
- Can be customised. MOQs apply.
- Sylish, convenient and hygienic.
$143.72
+gst / carton
1000 pcs / $0.14 ea
quantity (carton)
Availability: 148 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 148 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 148 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
N40Q |
1000 pcs / $0.05 ea
$50.79+gst / carton
SCTLL |