
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 560x255x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 50/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 11 kg |
| Shipper Dimensions | 736 mm x 600 mm x 105 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 20 carton/layer, 2 layers/pallet = 56 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>200 GSM white cardboard + 140 GSM E Flute + 140 GSM white construction. Not suitable for reheating or long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
WCTLL |
100 pcs / $0.84 ea
$84.06+gst / carton
White Corrugated Rectangle Catering Tray Large 50pc/ctn
PRODUCT CODE: CTL
- White corrugated rectangle catering tray.
- Versatile for a variety of catered foods including sandwiches, wraps, muffins and cakes.
- 3 sizes available. Matching lids with or without viewing windows sold separately.
$69.81
+gst / carton
50 pcs / $1.40 ea
quantity (carton)
Availability: 73 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 73 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 73 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGGREENH(PACK) |