
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Bamboo |
| PRODUCT DIMENSIONS | 170mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 6.9 kg |
| Shipper Dimensions | 450 mm x 190 mm x 260 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 7 layers/pallet = 84 ctn |
Bamboo Fork 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: BAF170
- Bamboo fork (170mm).
- Perfect for use with various takeaway foods such as salads, pasta and desserts.
- Convenient and durable.
$231.00
+gst / carton
2000 pcs / $0.12 ea
quantity (carton)
Availability: 280 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 280 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLXXL |
400 pcs / $0.27 ea
$107.10+gst / carton
TR2/3L |