
specifications
| COLOUR | Multi |
| MATERIAL | Paper + Aqueous Coated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 90x60x136mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 11.8 kg |
| Shipper Dimensions | 680 mm x 360 mm x 450 mm / ctn |
| Pallet Configuration | = 16 ctn |
| Additional Info | Compostable: AS Home Compostable Certificate No: ABAP 20387 FSC Type: FSCĀ® MIX Paper |
compatible products
AAC12D |
500 pcs / $0.26 ea
$129.04+gst / carton
AAC16S |
1000 pcs / $0.12 ea
$119.96+gst / carton
BL1216N |
1000 pcs / $0.11 ea
$112.56+gst / carton
BL1216W |
1000 pcs / $0.11 ea
$112.56+gst / carton
16oz Aqueous Coated Double Wall Cup Art Print 500pc/ctn
PRODUCT CODE: AAC16D
- Art Print coffee cups made from FSCĀ®-certified MIX paper sources, Aqueous coated.
- Home Compostable to Australian Standards (AS5810).
- Each case features a mix of 3 different designs.
$153.63
+gst / carton
500 pcs / $0.31 ea
quantity (carton)
Availability: 889 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 889 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KCTLMP |
100 pcs / $0.81 ea
$80.53+gst / carton
RN40Q |