
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 160x140mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 1.75 kg |
| Shipper Dimensions | 100 mm x 170 mm x 300 mm / pack |
| Pallet Configuration | = 290 pack |
compatible products
1/2 Square Brown GPL Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: GPL1/2SB
- Double lined grease-proof GPL paper bag.
- Perfect for packaging takeaway fried foods, pastries, snacks or baking.
- Available in various sizes and white.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$15.52
+gst / pack
500 pcs / $0.03 ea
quantity (pack)
Availability: 614 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 614 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
DL98H |