
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Brown |
| PRODUCT DIMENSIONS | 290x170x85mm |
| MATERIAL | Corrugated |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 580 mm x 440 mm x 355 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 4 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® RECYCLED Paper Additional Information: Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration. |
Family Pack Brown Corrugated Plain Brown 100pc/ctn
PRODUCT CODE: PCB11F
- Brown corrugated cardboard family pack box made from FSCĀ®-certified Recycled Paper sources.
- Versatile for a variety of foods including fish and chips, nachos, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and white.
$68.14
+gst / carton
100 pcs / $0.68 ea
quantity (carton)
Availability: 1194 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1194 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 1194 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP4W(PACK) |