
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Brown |
| PRODUCT DIMENSIONS | 176x91x85mm |
| MATERIAL | Corrugated |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 7.3 kg |
| Shipper Dimensions | 615 mm x 505 mm x 235 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® RECYCLED Paper Additional Information: Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration. |
Snack Box Regular Brown Corrugated Plain Brown 200pc/ctn
PRODUCT CODE: PCB6F
- Brown corrugated cardboard regular snack box made from FSCĀ®-certified Recycled Paper.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and white.
$66.90
+gst / carton
200 pcs / $0.33 ea
quantity (carton)
Availability: 3718 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 3718 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 3718 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ABC8D90 |
500 pcs / $0.20 ea
$101.48+gst / carton
SCTLL |