
specifications
| COLOUR | Brown Outside + White Inside |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 60x165x60mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 9.2 kg |
| Shipper Dimensions | 470 mm x 325 mm x 255 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Taco Holder 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: TAH
- Brown cardboard taco holder with white on the inside.
- Designed for holding tacos, but can also suit snacks, chips, burgers and finger food.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$111.14
+gst / carton
1000 pcs / $0.11 ea
quantity (carton)
Availability: 96 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 96 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 96 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BPC8S90 |
1000 pcs / $0.14 ea
$141.05+gst / carton
KRCLPP |
300 pcs / $0.17 ea
$50.40+gst / carton
ASTLS |
800 pcs / $0.09 ea
$71.40+gst / carton
BT-HB06 |