
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 175x140mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 1.82 kg |
| Shipper Dimensions | 150 mm x 160 mm x 185 mm / pack |
| Pallet Configuration | = 290 pack |
compatible products
1 Long Brown GPL Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: GPL1LB
- Double lined grease-proof GPL paper bag.
- Perfect for packaging takeaway fried foods, pastries, snacks or baking.
- Available in various sizes and white.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$16.24
+gst / pack
500 pcs / $0.03 ea
quantity (pack)
Availability: 279 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 279 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KCTLM |
100 pcs / $0.66 ea
$65.54+gst / carton
GP2W(PACK) |
800 pcs / $0.03 ea
$20.81+gst / carton
DL115 |
500 pcs / $0.11 ea
$54.14+gst / carton
BCB-T-BABY |
500 pcs / $0.33 ea
$163.86+gst / carton
SB24/32/40USL |