
specifications
| COLOUR | Multi |
| MATERIAL | Paper + Aqueous Coated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 80x56x92mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 7.2 kg |
| Shipper Dimensions | 510 mm x 330 mm x 405 mm / ctn |
| Pallet Configuration | = 32 ctn |
| Additional Info | Compostable: AS Home Compostable Certificate No: ABAP 20387 FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
AAC8S90 |
1000 pcs / $0.08 ea
$84.86+gst / carton
AAC8S |
1000 pcs / $0.08 ea
$76.67+gst / carton
8oz Aqueous Coated Double Wall Cup Art Print 500pc/ctn
PRODUCT CODE: AAC8D
- Art Print coffee cups made from FSC®-certified MIX paper sources, Aqueous coated.
- Home Compostable to Australian Standards (AS5810).
- Each case features a mix of 3 different designs.
$101.59
+gst / carton
500 pcs / $0.20 ea
quantity (carton)
Availability: 1330 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1330 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BN40Q |
1000 pcs / $0.05 ea
$50.79+gst / carton
PSCBROWN |