
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | RPET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 232x131x20mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 15 kg |
| Shipper Dimensions | 540 mm x 285 mm x 480 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
compatible products
RPET Lid for Takeaway Container 23oz 30oz 400pc/ctn
PRODUCT CODE: RC24/32LP
- RPET lid for 23oz and 30oz takeaway containers RC24 & RC32.
- Perfect for use with cold foods like salads, cold noodles, deli meats and cheeses.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$94.03
+gst / carton
400 pcs / $0.24 ea
quantity (carton)
Availability: 215 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 215 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-T-S |
500 pcs / $0.36 ea
$178.11+gst / carton
KSC750 |