
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Natural |
| PRODUCT DIMENSIONS | 140x6x1.3mm |
| MATERIAL | Wood |
| pcs | 10000/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 1000 |
| Shipper Gross Weight | 6.7 kg |
| Shipper Dimensions | 410 mm x 170 mm x 300 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 7 layers/pallet = 112 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® 100% Wood |
Wooden Coffee Stirrer 140mm 10000pc/ctn
PRODUCT CODE: WCS140F
- Wooden coffee stirrers (140mm) made from FSCĀ®-certified 100% Wood.
- Perfect use for stirring sugar and sweetener into coffee and hot chocolates,
- Various sizes available.
$51.29
+gst / carton
10000 pcs / $0.01 ea
quantity (carton)
Availability: 11 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 11 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 11 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
RC24/32LP |
400 pcs / $0.24 ea
$94.03+gst / carton
TR5L |
400 pcs / $0.30 ea
$119.68+gst / carton
BLCTM |
100 pcs / $1.13 ea
$113.40+gst / carton
ASTLBABY |