
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 160mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 1/ctn |
| pcs/bag | 500 |
| Shipper Gross Weight | 2.28 kg |
| Shipper Dimensions | 440 mm x 220 mm x 220 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 15 carton/layer, 7 layers/pallet = 105 ctn |
compatible products
Wooden Fork 160mm Individually Wrapped 500pc/ctn
PRODUCT CODE: WF160IW
- Wooden fork (160mm) individually wrapped in a paper sleeve.
- Perfect for use with various foods such as salads, pasta and desserts.
- Convenient and hygienic for food service settings.
- Can be customised. MOQs apply.
$37.17
+gst / carton
500 pcs / $0.07 ea
quantity (carton)
Availability: 505 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 505 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 505 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PAL185 |
300 pcs / $0.78 ea
$232.93+gst / carton
GPGBLUEL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
TR2/3L |