
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 125x85mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 40/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.3 kg |
| Shipper Dimensions | 440 mm x 270 mm x 260 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 7 layers/pallet = 56 ctn |
compatible products
Pine Cone Medium 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: PC2
- Serving cone made from wood.
- Perfect for serving food like appetizers, seafood, bite size entrees and desserts.
- Available in a range of sizes.
$227.97
+gst / carton
2000 pcs / $0.11 ea
quantity (carton)
Availability: 17 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 17 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
DL84H |
1000 pcs / $0.05 ea
$47.01+gst / carton
TR5L |