
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 83x130x125mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 7.5 kg |
| Shipper Dimensions | 300 mm x 300 mm x 325 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Chips Box Small 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: CBS
- Brown cardboard takeaway chip box with white inside.
- Versatile for a variety of foods including chips, snacks and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in a microwave or oven or for long-term refrigeration.
$98.31
+gst / carton
1000 pcs / $0.10 ea
quantity (carton)
Availability: 24 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 24 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 24 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
PCB8HF |
150 pcs / $0.45 ea
$66.90+gst / carton
WRC1000 |
300 pcs / $0.40 ea
$120.00+gst / carton
KRC750 |