
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 261x111x46.8mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 10.4 kg |
| Shipper Dimensions | 470 mm x 345 mm x 275 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
TR2/3L |
400 pcs / $0.31 ea
$125.39+gst / carton
2 Compartment Sugarcane Tray 400pc/ctn
PRODUCT CODE: TR2
- Sugarcane tray with 2 compartments.
- Perfect for serving meals with two components like rice and curry, noodles and vegetables, steak and chips or salad.
- Various sizes and styles available. Matching lid also available.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$125.39
+gst / carton
400 pcs / $0.31 ea
quantity (carton)
Availability: 141 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 141 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
N40Q |
1000 pcs / $0.05 ea
$50.79+gst / carton
BCTM |
50 pcs / $1.11 ea
$55.56+gst / carton
BCB-T-S |
500 pcs / $0.36 ea
$178.11+gst / carton
DL98H |
1000 pcs / $0.06 ea
$59.83+gst / carton
GPGBLACKH(PACK) |