
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 140x85x55mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 7.6 kg |
| Shipper Dimensions | 530 mm x 340 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 7 layers/pallet = 36 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or long term refrigeration.</p>
|
compatible products
Medium Tray Brown Cardboard No.3 500pc/ctn
PRODUCT CODE: BT3
- Kraft cardboard takeaway tray with white interior.
- Ideal for a variety of takeaway food, including chips, tacos, fried snacks and more.
- Available in various sizes.
- Can be customised. MOQs apply.
$51.41
+gst / carton
500 pcs / $0.10 ea
quantity (carton)
Availability: 1174 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1174 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 1174 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
DL78H |
1000 pcs / $0.04 ea
$42.74+gst / carton
PCB6 |
200 pcs / $0.33 ea
$66.90+gst / carton
BCB-T-S |
500 pcs / $0.36 ea
$178.11+gst / carton
BLCTS |
100 pcs / $0.80 ea
$79.80+gst / carton
AAC6S |
1000 pcs / $0.10 ea
$100.32+gst / carton
BCB-T-L |