
specifications
| COLOUR | Black |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 255x155x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 100pc/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 9.6 kg |
| Shipper Dimensions | 493 mm x 418 mm x 84 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 28 carton/layer, 4 layers/pallet = 112 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper Additional Information: <p>Not suitable for reheating or long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
KCTLS |
100 pcs / $0.41 ea
$41.31+gst / carton
Black Corrugated Rectangle Catering Tray Small 80mm High Sides 100pc/ctn
PRODUCT CODE: BLCTS
- Black corrugated rectangle catering tray.
- Versatile for a variety of catered foods including sandwiches, wraps, muffins and cakes.
- 4 sizes available. Matching lids with or without viewing windows sold separately.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating or long-term refrigeration.
$79.80
+gst / carton
100 pcs / $0.80 ea
quantity (carton)
Availability: 16 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 16 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 16 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
