
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 130x100x57mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 5.3 kg |
| Shipper Dimensions | 460 mm x 250 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 5 layers/pallet = 60 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Snack Box Junior 250pc/ctn
PRODUCT CODE: SBJ
- Brown cardboard takeaway junior snack box with white inside.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$38.40
+gst / carton
250 pcs / $0.15 ea
quantity (carton)
Availability: 840 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 840 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 840 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLXXL |
400 pcs / $0.27 ea
$107.10+gst / carton
GPGYELLOW(PACK) |
200 pcs / $0.07 ea
$13.53+gst / carton
KRC1000 |
300 pcs / $0.40 ea
$120.00+gst / carton
BT-HB06 |