
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 160x140mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 1.67 kg |
| Shipper Dimensions | 100 mm x 170 mm x 300 mm / pack |
| Pallet Configuration | = 290 pack |
compatible products
1/2 Square White GPL Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: GPL1/2S
- Double lined grease-proof GPL paper bag.
- Perfect for packaging takeaway fried foods, pastries, snacks or baking.
- Available in various sizes and brown.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$17.24
+gst / pack
500 pcs / $0.03 ea
quantity (pack)
Availability: 394 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 394 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ACC22 |
1000 pcs / $0.13 ea
$184.80 Original price was: $184.80.$129.90Current price is: $129.90.+gst / carton
PCB6F |
200 pcs / $0.33 ea
$66.90+gst / carton
STT9LPETN |
200 pcs / $0.38 ea
$75.60+gst / carton
KCTLS |