
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 200x200mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 3.06 kg |
| Shipper Dimensions | 183 mm x 205 mm x 235 mm / pack |
| Pallet Configuration | = 200 pack |
compatible products
2 Square White GPL Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: GPL2S
- Double lined grease-proof GPL paper bag.
- Perfect for packaging takeaway fried foods, pastries, snacks or baking.
- Available in various sizes and brown.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$26.50
+gst / pack
500 pcs / $0.05 ea
quantity (pack)
Availability: 1162 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1162 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLXXXL |