
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Clear |
| PRODUCT DIMENSIONS | 256x182mm |
| MATERIAL | PET |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 5.4 kg |
| Shipper Dimensions | 530 mm x 380 mm x 275 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
compatible products
PET Lid Fit Aqueous Coated Sushi Tray XXXL Large 200pc/ctn
PRODUCT CODE: ASTLXXXL
- PET lid to fit ASTXXXL aqueous coated sushi tray. Features ridges to allow the trays to stack.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$65.10
+gst / carton
200 pcs / $0.33 ea
quantity (carton)
Availability: 308 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 308 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 308 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BSB16/25/32LPLA |
300 pcs / $0.34 ea
$102.58+gst / carton
GPGGREENH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
BSB16/25/32LPET |
300 pcs / $0.17 ea
$51.29+gst / carton
EG-1.5F |
600 pcs / $0.15 ea
$88.51+gst / carton
KRC750 |
300 pcs / $0.35 ea
$105.00+gst / carton
DL98LH |
1000 pcs / $0.06 ea
$59.83+gst / carton
BLCTLS |