
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Virgin Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 150x90x270mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 8 BDL/CTN/ctn |
| pcs/bag | 250 PCS/BDL |
| Shipper Gross Weight | 17 kg |
| Shipper Dimensions | 610 mm x 280 mm x 300 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
SOS Bags No.6 White 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: SOSW#6
- White SOS paper bag. 50 GSM. Holds up to 4kg.
- Perfect as a grocery checkout or takeaway paper bag.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
$145.33
+gst / carton
2000 pcs / $0.07 ea
quantity (carton)
Availability: 382 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 382 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 382 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
FL84PET |
1000 pcs / $0.04 ea
$39.90+gst / carton
RC24/32LS |
400 pcs / $0.20 ea
$79.78+gst / carton
GP3(Pack) |