
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 212x110x15mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 420 mm x 220 mm x 235 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 7 layers/pallet = 84 ctn |
compatible products
Produce Tray 17S 212x110x15mm 500pc/ctn
PRODUCT CODE: PT21/11
- Sugarcane fresh produce tray.
- Perfect for a variety of fresh fruit and vegetables.
- Various sizes available.
$74.08
+gst / carton
500 pcs / $0.15 ea
quantity (carton)
Availability: 154 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 154 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BLCTM |
100 pcs / $1.13 ea
$113.40+gst / carton
N40Q |
1000 pcs / $0.05 ea
$50.79+gst / carton
GP4W(PACK) |