
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 155x145x35mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 9 kg |
| Shipper Dimensions | 330 mm x 300 mm x 325 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 5 layers/pallet = 45 ctn |
compatible products
Produce Tray 14D 155x145x35mm 500pc/ctn
PRODUCT CODE: PT15/14
- Sugarcane fresh produce tray.
- Perfect for a variety of fresh fruit and vegetables.
- Various sizes available.
$84.06
+gst / carton
500 pcs / $0.17 ea
quantity (carton)
Availability: 67 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 67 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BL1216W |
1000 pcs / $0.11 ea
$112.56+gst / carton
PSFWHITEIW |
2500 pcs / $0.03 ea
$81.90+gst / carton
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
ASTLL-PLA |