
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 101.5×50.6x29mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4 kg |
| Shipper Dimensions | 270 mm x 230 mm x 220 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 6 layers/pallet = 96 ctn |
compatible products
Sugarcane Taster Spoon 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: TS
- White sugarcane taster spoon.
- Perfect for canapés, samples and tastings, dips, sauces, condiments and toppings.
- Available in various sizes
$89.76
+gst / carton
1000 pcs / $0.09 ea
quantity (carton)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP4(PACK) |
1600 pcs / $0.02 ea
$29.77+gst / carton
SCTLS |
100 pcs / $0.40 ea
$39.90+gst / carton
AAC6S |