
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 178x160x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 150/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 75 |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 835 mm x 395 mm x 245 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 25 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Dinner Box White Corrugated Plain 150pc/ctn
PRODUCT CODE: WCB10
- White corrugated cardboard takeaway dinner box.
- Versatile for a variety of foods including fish and chips, nachos, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and brown cardboard.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$68.76
+gst / carton
150 pcs / $0.46 ea
quantity (carton)
Availability: 2 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 2 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WCS140IW |
5000 pcs / $0.01 ea
$54.51+gst / carton
C001/2SL |
2000 pcs / $0.04 ea
$75.60+gst / carton
BL1216N |