
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 110x23mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 5000/ctn |
| bags | 50/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 6 kg |
| Shipper Dimensions | 500 mm x 170 mm x 230 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 6 layers/pallet = 108 ctn |
compatible products
Coated Wooden Tea Spoon 5000pc/ctn
PRODUCT CODE: CWS110
- Wooden tea spoon (160mm) with carnauba wax coating.
- Perfect for use with various takeaway foods such as salads, pasta and desserts.
- Convenient and durable.
$188.32
+gst / carton
5000 pcs / $0.04 ea
quantity (carton)
Availability: 80 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 80 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PCB8 |
200 pcs / $0.37 ea
$73.10+gst / carton
AAC8D |