
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 205x106x76mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 8.9 kg |
| Shipper Dimensions | 575 mm x 555 mm x 260 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
PCB6 |
200 pcs / $0.33 ea
$66.90+gst / carton
Snack Box Large Brown Corrugated Plain Brown 200pc/ctn
PRODUCT CODE: PCB8
- Brown corrugated cardboard large snack box
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$73.10
+gst / carton
200 pcs / $0.37 ea
quantity (carton)
Availability: 329 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 329 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 329 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC750 |
300 pcs / $0.34 ea
$102.00+gst / carton
PL1216B |