
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 379x279x61mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 5.8581 kg |
| Shipper Dimensions | 396 mm x 289 mm x 170 mm / pack |
| Pallet Configuration | 4 pack/layer, 14 layers/pallet = 56 pack |
compatible products
D. Bread White Satchel Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: DBR
- Satchel white bag made from paper. 40 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
- Available in various sizes and kraft brown.
$38.18
+gst / pack
500 pcs / $0.08 ea
quantity (pack)
Availability: 245 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 245 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 245 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BLCTLM |
100 pcs / $0.72 ea
$72.45+gst / carton
KRCLPLA |
300 pcs / $0.33 ea
$97.65+gst / carton
ASTLLONG |
600 pcs / $0.16 ea
$97.65+gst / carton
AAC8S90 |