
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 203x203x58mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7.2 kg |
| Shipper Dimensions | 430 mm x 365 mm x 230 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
BA-SH89 |
200 pcs / $0.32 ea
$64.12+gst / carton
BT-HB06 |
400 pcs / $0.24 ea
$96.89+gst / carton
Unbleached Sugarcane Clamshell 8" 200pc/ctn
PRODUCT CODE: BA-SH08
- Unbleached sugarcane takeaway clamshell container with single compartment.
- Perfect for food-to-go such as burgers, chips, noodles, rice, salads or pasta.
- Various sizes and styles available.
$69.81
+gst / carton
200 pcs / $0.35 ea
quantity (carton)
Availability: 67 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 67 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
FL84PET |
1000 pcs / $0.04 ea
$39.90+gst / carton
BCB-T-T |