
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 229x229x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 9.2 kg |
| Shipper Dimensions | 480 mm x 355 mm x 255 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
BA-SH89 |
200 pcs / $0.32 ea
$64.12+gst / carton
BT-HB06 |
400 pcs / $0.24 ea
$96.89+gst / carton
Unbleached Sugarcane Clamshell 9" 200pc/ctn
PRODUCT CODE: BP-SH09
- Sugarcane takeaway clamshell container.
- Perfect for food-to-go such as burgers, chips, noodles, rice, salads or pasta.
- Various sizes and styles available.
$95.46
+gst / carton
200 pcs / $0.48 ea
quantity (carton)
Availability: 293 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 293 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KRCLPET |