
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 229x152x75mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.2 kg |
| Shipper Dimensions | 390 mm x 330 mm x 255 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 13 carton/layer, 5 layers/pallet = 65 ctn |
compatible products
BA-SH89 |
200 pcs / $0.32 ea
$64.12+gst / carton
BT-HB06 |
400 pcs / $0.24 ea
$96.89+gst / carton
Unbleached Sugarcane Clamshell 9 x 6 x 3" 200pc/ctn
PRODUCT CODE: BA-SH89
- Unbleached sugarcane takeaway clamshell container with single compartment.
- Perfect for food-to-go such as burgers, chips, noodles, rice, salads or pasta.
- Various sizes and styles available.
$64.12
+gst / carton
200 pcs / $0.32 ea
quantity (carton)
Availability: 208 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 208 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLM |
600 pcs / $0.15 ea
$88.20+gst / carton
KRCLPLA |
300 pcs / $0.33 ea
$97.65+gst / carton
ASTLXXXL |
200 pcs / $0.33 ea
$65.10+gst / carton
N40Q |
1000 pcs / $0.05 ea
$50.79+gst / carton
ACC24 |