
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 155x155x102mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 200pc/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 11.6 kg |
| Shipper Dimensions | 575 mm x 320 mm x 225 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 4 layers/pallet = 51 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or long term refrigeration.</p>
|
compatible products
Kraft Cake Box Large 200pc/ctn
PRODUCT CODE: KCBL
- Kraft cardboard cake box. Flat packed.
- Perfect for cakes, muffins, sandwiches, wraps and other catering food.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
$102.58
+gst / carton
200 pcs / $0.51 ea
quantity (carton)
Availability: 18 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 18 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 18 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PAL185 |
300 pcs / $0.78 ea
$232.93+gst / carton
PSBWHITEIW |
1000 pcs / $0.08 ea
$82.95+gst / carton
SCTLL |