
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 215x70x6mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 5 kg |
| Shipper Dimensions | 520 mm x 225 mm x 300 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
Coated Wooden Fork Knife Napkin Set 400set/ctn
PRODUCT CODE: CW-FKN
- Cutlery set complete with 6″ (152mm) wooden fork, knife and spoon with carnauba wax coating and natural colour napkin. Wrapped in a paper sleeve.
- Convenient and hygienic for food service settings.
$102.90
+gst / carton
400 pcs / $0.26 ea
quantity (carton)
Availability: 107 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 107 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLL-PLA |
600 pcs / $0.31 ea
$184.80+gst / carton
AAC8S |