
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Bamboo Fibre + PLA Coated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 92x78x42mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.8 kg |
| Shipper Dimensions | 480 mm x 380 mm x 375 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
compatible products
BBAP8/12L |
1000 pcs / $0.17 ea
$168.00+gst / carton
PLA coated bamboo bowl 4oz 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: BBAP4
- Bamboo paper bowl with PLA coating.
- Ideal for a variety of foods like salad, yoghurt, noodles and curry.
- Various sizes available. Matching flat PLA coated bamboo paper lids available.
- Can be customised. MOQs apply.
$103.95
+gst / carton
1000 pcs / $0.10 ea
quantity (carton)
Availability: 53 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 53 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 53 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC750 |
300 pcs / $0.34 ea
$102.00+gst / carton
PSRWHITEIW |