
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper + PLA Coated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 172×120+150×98+57mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 300/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6.4 kg |
| Shipper Dimensions | 380 mm x 360 mm x 460 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 4 layers/pallet = 36 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
WRCL |
300 pcs / $0.42 ea
$126.00+gst / carton
PLA Coated White Rectangular Container 750ml 300pc/ctn
PRODUCT CODE: WRC750
- White paper takeaway container with PLA coating.
- Perfect for a variety of takeaway foods like noodles, rice, soup, curry and yoghurt.
- Available in various sizes and kraft. Matching lids available.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$102.00
+gst / carton
300 pcs / $0.34 ea
quantity (carton)
Availability: 195 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 195 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
EG-2.0F |
300 pcs / $0.19 ea
$55.75+gst / carton
BCTS |
50 pcs / $0.80 ea
$39.90+gst / carton
PCB6 |
200 pcs / $0.33 ea
$66.90+gst / carton
GP4W(PACK) |