
specifications
| COLOUR | Green |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 10x200mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 6.3 kg |
| Shipper Dimensions | 805 mm x 330 mm x 220 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 10 carton/layer, 3 layers/pallet = 30 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
compatible products
Paper Straw Jumbo Green Stripe 2500pc/ctn
PRODUCT CODE: PSJGREEN
- Green Stripe Jumbo 3ply paper straws.
- Wider straw designed for thick shakes and iced drinks.
- Packaged in a shelf-ready retail dispenser box.
- Can be customised, MOQs apply.
$131.08
+gst / carton
2500 pcs / $0.05 ea
quantity (carton)
Availability: 21 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 21 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 21 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ACC16 |
1000 pcs / $0.10 ea
$155.40 Original price was: $155.40.$99.90Current price is: $99.90.+gst / carton
PSCBROWN |
2500 pcs / $0.02 ea
$47.01+gst / carton
KRC1000 |
300 pcs / $0.40 ea
$120.00+gst / carton
BT-HB06 |