
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Natural |
| PRODUCT DIMENSIONS | 216x61x8mm |
| MATERIAL | Wood |
| pcs | 400/ctn |
| Shipper Gross Weight | 3.7 kg |
| Shipper Dimensions | 440 mm x 220 mm x 310 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 6 layers/pallet = 72 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® 100% Wood |
Wooden Spoon Napkin Set 400set/ctn
PRODUCT CODE: W-SNF
- Cutlery set complete with 6″ (152mm) wooden spoon made from FSCĀ®-certified 100% Wood and natural colour napkin. Wrapped in a paper sleeve.
- Convenient and hygienic for food service settings.
$73.50
+gst / carton
400 pcs / $0.18 ea
quantity (carton)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
This is available for custom print. MOQs apply.
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC1000 |
300 pcs / $0.40 ea
$120.00+gst / carton
RN40Q |
1000 pcs / $0.08 ea
$80.53+gst / carton
DL84H |