
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 200x200mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 1.8222 kg |
| Shipper Dimensions | 225 mm x 210 mm x 75 mm / pack |
| Pallet Configuration | 25 pack/layer, 12 layers/pallet = 300 pack |
compatible products
2WB Flat Bag Kraft 500pc/pack
PRODUCT CODE: 2WB
- Flat kraft bag made from paper. 35 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$10.54
+gst / pack
500 pcs / $0.02 ea
quantity (pack)
Availability: 4670 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 4670 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 4670 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC8D |
500 pcs / $0.20 ea
$101.59+gst / carton
FL84PET |
1000 pcs / $0.04 ea
$39.90+gst / carton
KSC1000 |
300 pcs / $0.42 ea
$126.00+gst / carton
KCTLL |