
specifications
| MATERIAL | Paper + Aqueous Coated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 90x58x110mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Pink |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 11.2 kg |
| Shipper Dimensions | 460 mm x 360 mm x 450 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 4 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® MIX Paper |
compatible products
Aqueous Coated Paper Cold Cup 12oz 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: ACC12
- Cold Cups in delicious summer colours.
- Made from FSCĀ®-189552 certified MIX paper sources with aqueous coating.
$138.60 Original price was: $138.60.$90.90Current price is: $90.90.
+gst / carton
1000 pcs / $0.09 ea
quantity (carton)
Availability: 439 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 439 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SCTLL |
100 pcs / $0.60 ea
$59.83+gst / carton
GPGBLUE(PACK) |
200 pcs / $0.07 ea
$13.53+gst / carton
BL1216N |
1000 pcs / $0.11 ea
$112.56+gst / carton
KCTLL |