
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | corrugated + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 152.4×152.4×101.6mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 515 mm x 390 mm x 355 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 4 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Pack'n'Carry Cake Box 6" 100pc/ctn
PRODUCT CODE: PCCB64
- Pack’N’Carry kraft cardboard cake box with 2 PET viewing windows, carry handle and white inside. Flat packed.
- Perfect for cakes, muffins, sandwiches, wraps and other catering food.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
$112.74
+gst / carton
100 pcs / $1.13 ea
quantity (carton)
Availability: 13 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 13 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 13 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KRC750 |
300 pcs / $0.35 ea
$105.00+gst / carton
KSC1200 |
300 pcs / $0.51 ea
$154.35+gst / carton
TR2/3L |